ff24c4843cc4e16058c56b348e6ee4c2.jpg
Batero - Remonty wentylatorów przemysłowych - wyważanie

Firma Batero Sp.j. powstała w Kielcach w listopadzie 1990 roku i od początku działalności jesteśmy związani bezpośrednio z najwyższej klasy producentami. Podstawę rozpoczęcia dystrybucji łożysk i świec zapłonowych stanowiło zawarcie umów dystrybutorskich ze wszystkimi krajowymi producentami:
z FŁT w Kraśniku,
z FŁT ISKRA w Kielcach - obecnie NSK ISKRA,
z FŁT w Poznaniu - obecnie SKF
z PREMA-MILMET w Sosnowcu - obecnie TIMKEN POLSKA.

 

Naszą ofertę opieramy głównie na produktach wiodącego światowego koncernu SKF oraz wszystkich nowych produktach wprowadzanych przez naszych tradycyjnych dostawców.

Jako certyfikowany dystrybutorem SKF – Szwedzkiego Koncernu Łożyskowego oferujemy najwyższą jakość i najlepsze ceny.
W naszej ofercie znajdują się również produkty takich marek jak: FŁT, PPL, KFB, ZKL/ZVL, SNR, NTN, INA, TIMKEN, KOYO, FAG, KG, LBC. Produkty innych marek są dostępne
w węższym zakresie - realizacja zamówień wg uzgodnień ofertowych.

W naszej ofercie znajduje się asortyment dla zakładów przemysłowych z różnych dziedzin, m.in.: ceramicznych, odlewni żeliwa, tartaków, zakładów kamieniarskich również dla budownictwa drogowego, zakładów urządzeń odpylających a także dla rolnictwa.

Klienci indywidualni zaopatrzą się u nas w łożyska do pralek, odkurzaczy, elektronarzędzi.

 

 

Rozwój firmy zaowocował otwarciem w 2006 roku Oddziału w Końskich (ul. Wjazdowa 16/1)

 

Oprócz łożysk, wszelkich grup konstrukcyjnych w swojej ofercie posiadamy:

- zespoły łożyskowe, oprawy łożyskowe

- łożyska, elementy i zespoły liniowe

- narzędzia do montażu i demontażu łożysk

- simeringi, oringi, segery

- elementy przenoszenia napędów:

     * pasy klinowe, koła pasowe

     * pasy uzębione i zębate, koła pasowe zębate
     * łańcuchy, koła łańcuchowe

- narzędzia

- kulki, igiełki, wałeczki łożyskowe

- smary, preparaty, kleje do osadzania łożysk

- świece zapłonowe

 

 

Oddział BATERO Sp.j. w Końskich poszerzył działalność o innowacyjną usługę diagnostyki łożysk pracujących w zespołach łożyskowych na podstawie pomiaru drgań.

 

 

Diagnostykę i wyważanie wykonujemy nowoczesnym, specjalistycznym urządzeniem – Mikrolog 48-K-SL marki SKF. Dane zbierane są za pomocą sond oraz analizowane specjalistycznym oprogramowaniem. Usługa pozwala na wdrożenie lub uaktualnienie istniejącego systemu diagnostycznego w konkretnym przedsiębiorstwie.
Wykonujemy obsługę prewencyjną maszyn wirujących w wielu gałęziach przemysłu, ułatwiając zbieranie, analizę i informowanie o stanie maszyny. Możemy określić stan maszyny, stan zużycia łożysk, co pozwala zapobiegać nieprzewidzianym awariom i minimalizować koszty remontów i przestojów oraz planować je z wyprzedzeniem. Zaletą urządzenia Mikrolog jest możliwość wyważania wirników wentylatorów w łożyskach własnych. Dzięki urządzeniu potrafimy określić i wykryć prawidłowy zakres drgań dla konkretnych łożysk.

 

 

Wyważanie jest procesem polegającym na dążeniu do poprawy rozkładu masy ciała w taki sposób, żeby wirowało ono w swoich łożyskach bez niezrównoważonych sił odśrodkowych. Niewyrównoważenie elementów wirujących w maszynie jest przyczyną wzrostu obciążeń łożysk a za ich pośrednictwem całej struktury maszyny powodując wzrost poziomu wibracji. Siły powstające w wyniku przesunięcia środka masy wirującej względem osi obrotu są proporcjonalne do masy wirnika

i jego prędkości obrotowej i działają destrukcyjnie na łożyska, uszczelnienia, sprzęgła, fundamentowanie, a za jego pośrednictwem na inne urządzenia. Zaburzeniu może ulec  konstrukcja budowli, urządzenia elektroniczne, także ludzie. Brak wyważenia jest bardzo częstym źródłem awarii oraz wzrostu kosztów eksploatacji. Precyzyjne wyrównoważenie wirników redukuje wibracje, zmniejsza koszty obsługi i wydłuża czas pracy maszyny.

 

 

 

 

 

 

 

 

SZYBKI KONTAKT

  • Adres: Wjazdowa 16 lok 1, Końskie
  • Telefon: 41 372 63 70
  • Email: ---
  • Strona www: www.batero.com.pl

MAPA DOJAZDU