122394573968263605072175384897759245739568o
Centrum Zdrowia i Rozwoju Końskie

 

JIVA Centrum Masażu i Terapii Naturalnej. W naszej ofercie posiadamy profesjonalne zabiegi z zakresu SPA i Odnowy Biologicznej, porady dietetyka, badania krwi, suplementy diety, literaturę fachową, naturalne kosmetyki.

 

Zabiegi Ayurwedyjskie - Istota masażu Ajurwedyjskiego wiąże się z ruchem energii w ciele. Celem jest przywrócenie równowagi energii życiowej , krążącej po ciele w kanałach energetycznych zwanych . Przywrócenie harmonijnego przepływu energii poprzez stymulację punktów akupresurowych, stanowi wyraz fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia. Przez właściwą równowagę wszystkich energii ciała można zapobiegać chorobom i przywracać zdrowie choremu organizmowi. Wykonujemy 3 odmiany Ajurwedy:

 

  • Abhyanga - Jest to olejowy masaż całego ciała. Technika wspomagająca układ krwionośny i limfatyczny, stymulująca skórę i mięśnie, wspomagająca odnawianie się komórek poprzez eliminację toksyn.
  • Shiroabhyanga - Shiro Abhyanga to ajurwedyjski masaż skupiający się na głowie . Określone ruchy w połączeniu z ciepłym olejem sprawiają, że masaż jest niezwykle relaksujący i odstresowujący, a przy tym dobroczynnie wpływa na skórę głowy. Shiro Abhyanga jest bardzo prosta do wykonania i zajmuje tylko kilka minut.
  • Mukhaahbyanga - Jest to masaż i kosmetyka Ayurwedyjska twarzy i dekoltu, połączona z zabiegami oczyszczania i peelingu maseczkami z zastosowaniem naturalnych olei i produktów kosmetycznych przygotowanych wg. tradycyjnych receptur ayurwedyjskich.

 

Badanie żywej kropli krwi - Badanie polega na mikroskopowym obrazowaniu kropli krwi pobranej z opuszki palca w sposób praktycznie bezbolesny. Następnie pobrana kropla krwi oceniana jest pod mikroskopem , z wykorzystaniem zmiennych powiększeń od 100x do 1600x. W trakcie prowadzonej analizy preparatu, zainteresowany ma możliwość obserwacji własnej krwi na ekranie komputera

 

Masaż powięziowy - Metoda polegająca na zrozumieniu warstwowej budowy ciała oraz możliwościach pracy z warstwami tkanek cieszy się rosnącą popularnością wśród fizjoterapeutów, osteopatów i masażystów na całym świecie. Praca z warstwami tkanek w celu ich rozluźnienia, wydłużenia oraz uwolnienia zbędnych napięć daje szerokie możliwości zastosowania i nadzwyczajne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Technika pracy z tkankami przy zastosowaniu łokci lub kostek powoduje większą głębokość i precyzję zabiegu niż inne formy masażu.

 

Manualna terapia kręgosłupa - Jest gałęzią fizjoterapii. Nazwa składająca się z dwóch członów wskazuje, iż jest to terapia wykonywana ręcznie (manualnie) przez fizjoterapeutę. Metoda ta wywodzi się z USA i Wielkiej Brytanii, gdzie już od ponad stu lat z powodzeniem stosuje się osteopatię i chiropraktykę w badaniu i leczeniu dysfunkcji narządu ruchu. Kompleksowy model diagnostyki i terapii tej metody pozwala z powodzeniem leczyć dysfunkcje mięśni, więzadeł oraz stawów, zarówno kończyn, jak i kręgosłupa.

 

Masaż tybetański - Masaż tybetański: masaż leczniczy i energetyczny polegający na muskaniu powierzchni ciała opuszkami palców, wpływający na zrównoważenie przepływu energii w ośrodkach energetycznych (czakry) i w meridianach oraz oczyszczający organizm z substancji trujących. Zabieg przeprowadza się na całym ciele podczas jednej sesji terapeutycznej, trwającej ok. 60 min. Masaż ten doskonale rozładowuje napięcie energetyczne na powierzchni skóry.

 

Zabieg PeLoHa -Ideą tego masażu jest przywrócenie równowagi, harmonii i poczucia dobrostanu duchowego. Jego wyjątkowość polega na zastosowaniu różnorodnych elementów takich metod, jak masaż klasyczny, shiatsu, polinezyjski, refleksoterapia, technika Polarity oraz chromoterapia. Zabieg – obejmujący całe ciało – trwa ok. godziny a nawet półtora , jest całkowicie bezbolesny i dostarcza stanu głębokiego relaksu i wyciszenia.

 

Masaż Lomi-Lomi - Masaż ten bezboleśnie pomaga uwolnić się od przykrych wspomnień, traumatycznych wydarzeń oraz skoncentrować się na tym, co jest tu i teraz, czyli wrócić do rzeczywistości i w niej się odnaleźć. Masaż Lomi Lomii wyzwala pozytywne energie, które przyczyniają się do ponownego odkrycia przez pacjenta radości i chęci do życia

 

Masaż gorącymi kamieniami - Całościowy masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne. Ma zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej i masażu, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększa tym samym zdolność wysiłkową organizmu. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksuje i regeneruje całe ciało.

 

Masaż stóp/refleksologia - Polega na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach, zwanych refleksami. Według zwolenników tej metody każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Według osób zajmujących się tą metodą poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawia się krążenie i stymuluje układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Refleksolodzy twierdzą, że wspomaga się w ten sposób naturalny proces samoleczenia.

 

Świecowanie uszu - Zabieg polega na włożeniu do ucha (niezbyt głęboko) specjalnej, ręcznie robionej świecy i zapaleniu jej. Po chwili świeca przestaje płonąć, a zaczyna się żarzyć. Kanał słuchowy zostaje delikatnie ogrzany i tworzy się w nim podciśnienie, które wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia oraz nadmiar woskowiny.

 

Masaż czekoladowy - Głęboki relaks, odprężenie i wspaniały zapach – to wszystko gwarantuje Relaksacyjny Masaż Czekoladowy.Aromat czekoladowy pobudza produkcję endorfin - "hormonów szczęścia", działających kojąco na nerwy i poprawiających samopoczucie. Czekolada skutecznie chroni komórki przed wolnymi rodnikami i blokuje procesy starzenia się skóry. Relaksacyjny Masaż czekoladowy stymuluje także spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit i poprawia kondycję skóry.

 

Masaż świecą - Masaż woskiem aromatycznej świecy to znakomity sposób na odprężenie i relaks. Masaż ten ma charakter rytualny. Intensywny zapach, ciepłe światło świec oraz odprężająca muzyka powodują uczucie zrelaksowania i odprężenia. Unosząca się woń olejków działa na wszystkie zmysły. Masaż ten dodatkowo może być stosowany w walce z cellulitem.

 

Masaże odchudzające - np. masaż bańką chińską

 

Godziny otwarcia:

Pon- Pt: 09 - 19

sob: 09 - 14

ul. Pocztowa 10

26-200 Końskie

 

 

SZYBKI KONTAKT

  • Adres: Hubala 11, Końskie
  • Telefon: 535096385
  • Strona www: http://zdrowieirozwoj.pl/

BRANŻE

MAPA DOJAZDU