logo2 gab
Gospodarstwo Agroturystyczne Gabrielnia

Gospodarstwo Agroturystyczne Gabrielnia to urokliwe miejsce w województwie świętokrzyskim o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Wtopione jest w naturalne środowisko polskiej łąki kwietnej, lasu sosnowego z domieszką robinii akacjowej, brzeziny, i miejscami łęgu olchowego. W jego granicach, w dolinie rzeki, znajduje się niewielka szkółka roślin ozdobnych, pasieka, 4 hektary zarybionych stawów okupowanych nocą przez wydry, w dzień przez czaple siwe oraz białe, cietrzewie, dzikie gęsi, a wieczorem przez bobry. W górnej części gospodarstwa znajdują się uprawy rolne, sad owocowy, ogród ziołowy, oraz hodowla drobiu w wolnym wybiegu.

Odbywają się tu warsztaty o szerokim zakresie tematycznym: od artystycznego, szkoleniowego, do relaksacyjnego. Budynek dla gości udostępnia pokoje 1-, 2-, 3-, 4-, i 5- osobowe, salkę do ćwiczeń, salę do masaży, niewielką bibliotekę, kilka łazienek oraz oszkloną werandę, na której w związku z oddaleniem od sztucznych źródeł światła można podziwiać nocą drogę mleczną.

Na wyspie na jednym ze stawów znajduje się domek wraz z małą sypialnią dla kilku osób który umożliwia obserwowanie dzikiej przyrody przez całą dobę. Do dyspozycji gości są quad, rowery, sprzęt sportowy. Zimą wytyczona jest trasa do narciarstwa biegowego.

Teren gospodarstwa znajduje się w obszarze Natura2000, można tu spotkać można rzadkie gatunki zwierząt takich jak cietrzew czy nietoperz, nieopodal w dole rzeki zaś bobry systematycznie budują tamy spiętrzające wodę.

 

Gabrielnia znajduje się 10 km od miejscowości Końskie na trasie do Piotrkowa Trybunalskiego, między Pomorzanami i Kopaninami, 130km na południe od Warszawy oraz 50km na północ od Kielc. Jadąc od Końskich drogą krajową nr 746 należy wypatrywać tabliczki „Gabrielnia 1km”.

Więcej informacji na naszychg stronach

http://gabrielnia.pl

https://www.facebook.com/gabrielnia7SZYBKI KONTAKT

  • Adres: Gabrielnia 7, Końskie
  • Telefon: 602311340
  • Email: kontakt@gabrielnia.pl
  • Strona www: www.gabrielnia.pl

MAPA DOJAZDU